vyzivny

Maarty

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
vyzivny
Stretnutie bitcoin investorov
 
tato

Maarty
Maarty | 30.6.2022 20:38

tato: Pod svojim vlastnym menom som niekedy cez vianoce na HNkach a niekolkych dalsich forach napisal, ze je najvyssi cas opustit kryptomeny, NFT a podobne obchody s teplym vzduchom rovnako ako akcie technologickych firiem, vybrat zisky a zacat si stabilizovat portfolio v bezpecnych pristavoch akymi su komodity a dlhopisy. Nucil som sa vtedy niekolko novych nadavok a dozvedel sa o sebe veci, ktore by asi prekvapili aj mojich rodicov :)

Posledne cisla naznacuju, ze som sa nemylil... Caka nas jazda aku sme tu nemali od 24.10.1929. Krypto a NASDAQ je iba zaciatok. Kvantitativne uvolnovanie ktore tu banky predvadzali poslednych 15 rokov uvolnilo lavinu, ktora nas pochova...


tato
tato | 1.7.2022 09:57

Maarty: Je to možné, s tou lavínou, ako píšeš. Ono vec sa má tak, že doterajší Systém sveta je u konca. Tak je to dané v Biblii. Nie koniec sveta, ale koniec systému. Toto zase píšem ja, kde sa len dá. Zmena príde Zhora. Padol nacizmus/fašizmus, padol socializmus/komunizmus, padne aj kapitalizmus/automobilizmus a tým padne Systém sveta a vznikne nový - Boží.
Kryptomeny neuznávam z dvoch hľadísk - sú to ako snobské obrazy. Obraz nejaká čmarbanica vôbec nemá cenu, hodnotu, až kým snob za to nevycáluje miliony. Potom zrazu zázračne má čmarbanica obrovskú cenu. Krypto (bitcoin povedzme) je obraz rozdelený na 21 milionov kúskov, ktoré sda rozpredávajú. Ako cena bitcoinu stúpla do desaťtisícov, zrazu neplatí ani tých 21 milionov kúskov , ale už sa môžu rozpredávať aj mini čiastočky bitcoinov, proste len aby sa rozpredávali. Bitcoin bude mať cenu dovtedy, dokiaľ ľudia a snobi budú ochotní si tieto čiastočky kupovať. A ešte druhý dôvod prečo nemám rád krptomeny je energetická záťaž na počítače.

Píšeš, že investovať do komodít, predpokladám nehnuteľnosti. Nuž hej, je to asi najlepšie, aj ked uvidíme, čo prinesie Boží poriadok. Možno Boh nastolí, že nebude mať jeden človek veľa domov a pozemkov a druhí budú živoriť. Sme na jednej planéte ľudia, zvieratá aj rastliny a každý chce normálne žiť a mať normálne životné podmienky. Toto, čo ľudia arogantne, egoisticky, devastačne nastolili, tak takto sa ďalej nedá. Skús pouvažovať, ak by si bol Boh, čo by sa ti páčilo a čo nie. čo by si zmenil, ak by si mal tú moc. Ježiš povedal boháčovi, že ľahšie je prejsť ťave uchom ihly, ako boháčovi vojsť do Božieho kráľovstva. Je pravda, že to bolo určrné práve tomu konkrétnemu zbohatlíkovi, nie všetkým bohatým. Ale aj tak, Boh vidí, ako to na Zemi je a dobré to nie je. Chamtivosť, arogancia, sebectvo. devastačnosť. A tieto vlastnosti sú často spojené s komoditami. Takže neviem, či skupovať komodity je to najlepšie a či to je s Božou vôľou.

Napísal som zdanlivo od veci (kryptomeny) no bude len tak, ako chce Boh. Ľudstvo zlyhalo, a bude mu slobodná vôľa odňatá.


Maarty
Maarty | 1.7.2022 13:19

Nehnutelnosti su bublina. Pod komoditami som skor myslel investicne zlato, platinu, palladium...


tato
tato | 1.7.2022 22:29

S tým nemám skúsenosti, kde sa to dá kúpiť a kde potom predať. Striebro že nejak podraželo a meď asi tiež poriadne zdražie, keď budú vyrábať elektromobily.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader